Vücut EstetiğiKarın Germe

Vücut Estetigi

Karın bölgesi hamilelik ve doğum nedeniyle ya da aşırı kilo verme sonrası en fazla deforme olan bölgedir. Özellikle hamilelik sırasında gerilen ve genişleyen deride doğumdan sonra sarkmaları, çatlakları, karın kaslarının ayrılması nedeniyle karında bombeleşmesi olan hastalarda ideal sonuçlar alındığı için, karın germe ameliyatları plastik cerrahlar tarafından sık tercih edilen yöntemlerden birisidir.


Kol ve Bacak Germe

Vücut Estetigi

Kol ve uyluk germe ameliyatları, yaşlanma ve kilo verme sonrası kol ve uyluk iç yüzlerinde meydana gelen deri sarkmalarını düzeltmek için yapılan ameliyatlardır. Özellikle kilo vermek için mide ameliyatı olan hastalar bu ameliyatlar için ideal adaylardır.


Liposuction

Vücut Estetiği

Liposuction, liposculpture, lipoplasti, liposhaping vs. isimlerle anılan bu ameliyat, diyet ve egzersiz ile yok edilemeyen ve vücudun belli bölgelerinde yerleşmiş yağın alınması ve vücudun şekillendirilmesi işlemidir. Uygulamanın bir “ameliyat” olduğu unutulmamalı ve asla hafife alınmamalıdır. Üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise liposuction ameliyatının kilo verme ameliyatı olmadığıdır.


Annelik Estetiği (Mommy Makeower)

Vücut Estetiği

Hamilelik, doğum ve emzirme dönemleri kadınlar için çoğu zaman yıpratıcıdır ve vücutlarında çeşitli değişiklikler ortaya çıkar. Birçok kadın bu süreçte oluşan deformasyonların düzelmesini umut eder. Annelik estetiği (Mommy makeover) bu deformasyonları düzeltmeyi amaçlayan bir dizi uygulamadır. Sıklıkla meme estetiği, karın germe ve liposuction ameliyatlarının eş zamanlı yapıldığı ameliyatlardır. Aynı zamanda deforme olmuş genital bölgenin restorasyonu da işleme dâhil edilebilir.


Genitial Estetik

Vücut Estetiği

Genital bölge estetiği vajen, kızlık zarı, dış ve iç dudaklar ve anüs çevresinin doğumsal ya da edinilmiş şekil bozukluklarını düzeltmeyi amaçlayan, her türlü cerrahi veya cerrahi dışı müdahaleyi kapsar.