Erkek EstetiğiJinekomasti

Erkek Estetigi

Erkeklerde meme büyümesi anlamına gelen “jinekomasti” ergenlik dönemindeki erkeklerin %60 ında hormonal değişimlere bağlı olarak, ileri yaş erkeklerde de hormonal bozukluklar ve obezite nedeniyle görülebilen bir durumdur. Ergenlik dönemindeki jinekomastiler büyük oranda 17-18 yaş sonrası kendiliğinden düzelir.


Erkek Estetiği Liposuction

Erkek Estetigi

Liposuction, liposculpture, lipoplasti, liposhaping vs. isimlerle anılan bu ameliyat, diyet ve egzersiz ile yok edilemeyen ve vücudun belli bölgelerinde yerleşmiş yağın alınması ve vücudun şekillendirilmesi işlemidir. Uygulamanın bir “ameliyat” olduğu unutulmamalı ve asla hafife alınmamalıdır. Üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise liposuction ameliyatının kilo verme ameliyatı olmadığıdır.


Erkek Estetiği Dolgu

Erkek Estetiği

Yaş, güneş ışınları ve mimik hareketleri ile yüzümüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Mimikler sırasında oluşan çizgiler botulinum toksin (Botox, Dydport vs.) tedavisi ile giderilebilirken, yerleşmiş çizgi ve oluklar için dolgu uygulamaları gerekmektedir.


Erkek Estetiği Botox

Erkek Estetiği

Daha çok yüzde ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan Botulinum toksini, (Botox, Dysport vs.) etki ettiği mimik kasının kasılmasını zayıflatarak, kas hareketiyle deri üzerinde oluşan kırışıklıkları engellemiş olur.


Erkek Göz Kapağı Estetiği

Erkek Estetiği

Canlı bakışlar, genç taze bir görünüm ya da şiş, yorgun gözler ve yaşlı bir yüz ifadesi. Gözler ve kaşlar yüz ifadenizi etkileyen en önemli yapılardır. Gerek narin yapıları, gerekse güneş gibi çevresel etkenlere en fazla maruz kalan vücut bölgeleri olmaları nedeniyle yaşlanmanın ilk bulguları bu bölgelerde ortaya çıkar. İyi bir uykudan sonra bile şiş ve sarkmış göz kapaklarınız varsa, göz kapaklarınızdaki sarkıklık görmenizi etkiliyorsa ve alt göz kapaklarınızdaki torbalanmalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa bu ameliyat için adaysınız demektir.