Erkek Göz Kapağı Estetiği

Erkek Göz Kapağı Estetiği

Canlı bakışlar, genç taze bir görünüm ya da şiş, yorgun gözler ve yaşlı bir yüz ifadesi. Gözler ve kaşlar yüz ifadenizi etkileyen en önemli yapılardır. Gerek narin yapıları, gerekse güneş gibi çevresel etkenlere en fazla maruz kalan vücut bölgeleri olmaları nedeniyle yaşlanmanın ilk bulguları bu bölgelerde ortaya çıkar. İyi bir uykudan sonra bile şiş ve sarkmış göz kapaklarınız varsa, göz kapaklarınızdaki sarkıklık görmenizi etkiliyorsa ve alt göz kapaklarınızdaki torbalanmalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa bu ameliyat için adaysınız demektir.

Göz kapağı estetiği hastanın ihtiyacına göre fazla derinin, deri altı yağ ve kas dokusunun alındığı cerrahi bir işlemdir. Üst göz kapağı ameliyatları lokal anestezi altında yapılabilirken, alt göz kapağına yönelik işlemler için genellikle genel anestezi gerekmektedir. Dikişler 4-5. Günlerde alınır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte göz çevresinde morluk ve şişlik olması doğaldır. Genellikle bir hafta içerisinde morluklar geçer ancak ödemin geçmesi biraz daha uzun sürebilir.

Bu ameliyat gözlerin dış kısmında kazayağı denen kırışıklıklar ve göz çevresindeki morluklar için uygun bir ameliyat değildir. Bu tip şikâyetlerde dolgu ve botox uygulamaları ya da vitamin aşıları tek başlarına veya ameliyat ile birlikte genç ve canlı bakışlar elde etmek için sıkça kullanılmaktadır.