Burun Estetiği

Burun Estetiği

Yüzümüzün tam ortasında yer alan ve ilk bakışta göze çarpan burun, estetik görünüm kadar solunum açısından da önemli bir organdır. Buruna yönelik uygulamalar kişiye özel olarak planlanmalı ve incelikle gerçekleştirilmelidir. Estetik burun ameliyatlarında burunun büyüklüğü, eğrilikleri, dudakla olan ilişkisi, burun deliklerinin şekil ve konumları değiştirilebilir. Solunum sıkıntısı olan hastalarda burun içi eğriliklerin ve tıkanıklıkların giderilmesi de mümkündür. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat 1-2 saat sürebilmekte ve 1 gece hastanede kalmanızı gerektirmektedir. Özel teknikler kullanıldığında burun içine tampon yerleştirilmesi gerekmez. Ameliyat sonrası 10. gün burnunuzu koruyan plastikten yapılmış atel / alçı çıkartılır.
 
Burnunda eğrilik, kemer gibi şekil bozuklukları olan, burun ucu düşük, dudak burun ilişkisi kabul edilebilir estetik sınırların dışında olan ve nefes alma problemi yaşayan her yetişkin estetik burun ameliyatı olabilir.
 
Gerçekçi beklentileri olmayan, yüzüne uygun, rahat nefes alabildiği, doğal görünen bir burundan ziyade, “mükemmel burunu” arayan kişilerin ameliyat sonrası memnuniyetsizlik oranları da yüksek olmaktadır. 
 
Beklentilerinizi ve burnunuzla ilgili şikâyetlerinizi doktorunuza detaylı anlatmanız ve onun önerilerini can kulağıyla dinlemeniz elde edeceğiniz faydayı arttıracaktır.